יום המדע הישראלי 2021


יום המדע 2021

 

שבועות של מדע ישראלי
משרד המדע והטכנולוגיה מזמין אתכם לאירועי יום המדע הישראלי 2021
בסימן להיפגש. לחלום. לחקור
יום שלישי, 18.5.21, אסרו חג שבועות, ברחבי הארץ
עשרות פעילויות בחינם לכל המשפחה!


מדי שנה מציין משרד המדע והטכנולוגיה את יום המדע הישראלי בסמוך ליום ההולדת של המדען הנודע וזוכה פרס נובל לפיזיקה אלברט איינשטיין. השנה לאור מגפת הקורונה והרצון לקיים אירועים פיזיים לקהל הרחב נדחה יום המדע והאירוע יתקיים באסרו חג שבועות, 18.5.21, בכ-13 מוקדים ברחבי הארץ, כל הפעילויות פתוחות בחינם לכל המשפחה, אך מותנות ברישום מראש בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
הפעילויות כוללות סדנאות, הפעלות לכל המשפחה, ניסויים, הדגמות, משחקים אינטראקטיביים, תערוכות, סיורים, חדרי בריחה, חידונים ומפגשים עם מדענים ומדעניות בגובה העיניים.
השנה יתקיים יום המדע הישראלי ב-13 מוקדים ברחבי הארץ: אוניברסיטת אריאל בשומרון, בית יציב, האוניברסיטה העברית בירושלים, המכללה האקדמית צפת, מדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, מוזיאון המדע על שם בלומפילד בירושלים, מיגל מכון למחקר מדעי בגליל, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכללה אקדמית תל-חי, מכללת אורנים, מרכז מדע ים המלח והערבה, צומת צוותי מדע ותורה ומכללת אל-קסמי (פעילויות בשפה הערבית).
אחרי תקופה מאתגרת של התמודדות עם נגיף הקורונה שבה המדע לקח חלק מרכזי בשיח היומי יומי של כולנו, יום המדע ישראלי יפגיש את הקהל הרחב עם החוקרים והחוקרות הישראליים, ינגיש לדור העתיד את עולם המדע, הטכנולוגיה והחדשנות באופן חוויתי, אינטראקטיבי ומעשיר.
ניתן לראות את כל האירועים באתר משרד המדע והטכנולוגיה:
https://go.gov.il/scienceday2021

 


הפרויקטים של משרד המדע והטכנולוגיה


איזור צפון


איזור חיפה והסביבה


איזור ירושלים והמרכז


איזור דרום

חזור לראש הדף