מענק ביטחון תזונתי לתושבים זכאים בצל נגיף הקורונה


משרד הפנים, בשיתוף הרשויות המקומיות, יעניק לזכאים כרטיסים נטענים לרכישת מזון

 

הפרויקט יאפשר למשפחות מוחלשות סיוע לצורך הבטחת ביטחון תזונתי על רקע משבר הקורונה, ובמסגרתו יחולקו לזכאים כרטיסים נטענים לרכישת מזון ומוצרי בסיס חיוניים. לטובת היוזמה הוקצו כ-700 מיליון שקלים.
בחוזר מיוחד שהופץ (ה', 24.12), ע"י מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, לרשויות המקומיות, נקבע כי הסיוע יוקצה למקבלי הנחה מעל 70% בתשלום הארנונה על פי מבחני הכנסה הקבועים בתקנות ולאזרחים ותיקים המקבלים קיצבה מהביטוח הלאומי (זיקנה, שארים, תלויים או נכות בשל פגיעה בעבודה) וגימלת הבטחת הכנסה וזכאים ל-100% הנחה בתשלום הארנונה. בכפוף לנתונים הקיימים במחלקות הגביה ברשויות המקומיות, כל אלה יהיו זכאים לכרטיסי המזון ללא צורך בהגשת בקשה מיוחדת והם יגיעו לביתם באמצעות שליח.

במשרד הפנים הוחלט גם, כי כל מי שאינו רשום במחלקות הגביה של הרשויות, אך היה עומד בתנאים אלה אילו החזיק בנכס לעניין תשלום ארנונה, רשאי להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת הכרטיסים וזו תיבחן ע"י הרשות ובפיקוח משרד הפנים. מי שיימצא זכאי, יקבל את הכרטיסים רטרואקטיבית במידה ויאחר את מועד חלוקתם. מקבוצת הזכאים יוחרג כל מי ששוהה במקום שבו נותנים לו אכסון וכלכלה (חיילים, קשישים בבתי אבות, אסירים ועוד).

בנוסף, תושבים שאינם רשומים ברשות מקומית כזו או אחרת יקבלו מענה ישירות ממשרד הפנים ומהספק. המשרד יפקח על הרשויות המקומיות באמצעות מנגנונים שונים.

כרטיסי המזון החכמים יחולקו בשלוש פעימות במהלך שלושת החודשים הבאים. שווי כרטיס אחד לבגיר (בעל/ת משק בית ובת/בן זוגו/ה) הוא 300 שקלים. שווי כרטיס אחד לכל נפש נוספת במשק הבית על פי מבחני הכנסה הוא 225 שקלים. שווי הכרטיס יהיה זהה בכל הפעימות, אך במשרד הפנים ציינו כי הדבר נתון לשינויים. מקסימום גובה הכרטיסים החכמים למשק בית בכל אחת מהפעימות יעמוד על 2400 שקלים. מדובר בכרטיסים נטענים שעם גמר השימוש בהם, ובהינתן זכאות, יוטענו בסכום נוסף לרכישת מזון.

משרד הפנים, באמצעות מכרז שפרסם לבחירת ספק, מנע את האפשרות לרכישת מוצרי טבק, חשמל ואלכוהול בכרטיסים אלו. כמו כן, גובש המכרז במטרה לאפשר פריסה גאוגרפית רחבה ביותר של נקודות מכירה בכל הארץ, הכוללת מכולות שכונתיות ועסקים קטנים שעוסקים בממכר מוצרי מזון. יידוע הציבור על זכויותיו בעניין זה, אופן הגשת הבקשה ופרטים נוספים, יופצו לציבור באמצעות קמפיין פרסומי וכן באמצעות הרשויות המקומיות שישמשו לבנת יסוד במימוש הפרויקט האדיר הזה. משרד הפנים ממליץ לציבור לבצע רכישה נבונה ולהתמקד בקניית מוצרי מזון המעודדים תזונה בריאה.


פרסומים ומידע חדשותי

مساعدة لضمان الأمن الغذائي على خلفية أزمة الكورونا

مساعدة لضمان الأمن الغذائي على خلفية أزمة الكورونا

7 בינואר 2021
למידע בעניין זכאות לקבלת כרטיס נטען לרכישת מזון, יש לפנות ישירות לרשות המקומית בה הנכם מתגורריםלמידע בעניין זכאות לקבלת כרטיס נטען לרכישת מזון, יש לפנות ישירות לרשות המקומית בה הנכם מתגוררים

למידע בעניין זכאות לקבלת כרטיס נטען לרכישת מזון, יש לפנות ישירות לרשות המקומית בה הנכם מתגוררים

למידע בעניין זכאות לקבלת כרטיס נטען לרכישת מזון, יש לפנות ישירות לרשות המקומית בה הנכם מתגוררים

31 בדצמבר 2020
תלושי מזון לתושבים זכאיםתלושי מזון לתושבים זכאים

תלושי מזון לתושבים זכאים

תלושי מזון לתושבים זכאים

31 בדצמבר 2020

מידע שימושי

חוזר מנכ"ל מיוחד חלוקת תווי מזון

חוזר מנכ"ל מיוחד חלוקת תווי מזון לחץ כאן

אמות מידה לחלוקת תווי מזון

אמות מידה לחלוקת תווי מזון לחץ כאן

מכתב לרשויות המקומיות

מכתב לרשויות המקומיות לחץ כאן

רשימת נקודות מכירה- שופרסל

רשימת נקודות מכירה- שופרסל לחץ כאן
 

לרשימת קניות בהמלצת משרד הבריאות

לחץ כאן

Для информации на русском языке

нажмите здесь.

لمعلومات باللغة العربية

اضغط/اضغطي هنا
 
חזור לראש הדף