נגיף הקורונה - משרד הבריאות

 

עישון כגורם סיכון לקורונה

תאריך פרסום: 07/05/2020, 14:12 | תאריך עדכון: 17/05/2020, 08:27

 
 

עישון בזמן קורונה מסוכן

עישון סיגריות טבק, אידוי סיגריות אלקטרוניות ושימוש במוצרי עישון אחרים נועד לספק למשתמשים בהם את הניקוטין, המשפיע על תחושת הרוגע.

במצבי לחץ או שעמום עשויה להיות עלייה בשימוש במוצרי עישון למיניהם, דבר הגורם להוצאה כספית גדולה יותר שמצידה מעלה את הלחץ הנפשי. המשתמשים נכנסים לתוך מעגל בו העלייה בעישון הולכת ועולה מיום ליום. העלייה בהיקף השימוש מגבירה את החשיפה של הסביבה הקרובה לעישון כפוי או לאידוי כפוי ובפרט את החשיפה של ילדים קטנים הנמצאים עם הוריהם בבית מספר רב של שעות במהלך היום.

שאיפת עשן או אדים לריאות מעוררת תגובות דלקתיות, פוגעת במערכת הנשימה, במערכת החיסון ובמערכות נוספות, ומהווה גורם סיכון להדבקה וסיבוכים מנגיף הקורונה, הן למעשנים והן לסביבתם הקרובה. המעשנים והסובבים אותם נמצאים בקבוצת סיכון לסיבוכים מהדבקה בנגיף הקורונה.

גמילה והפחתת עישון

בישראל, כמו במדינות רבות בעולם, פועלים כל השנה וגם כעת, לסייע ולתמוך במעשנים להיגמל או לכל הפחות לצמצם את השימוש במוצרי עישון.
בתקופה זו, כאשר אנשים רבים נמצאים בבית, זה הזמן לפנות לקבלת סיוע בתהליך זה מהמוקד הטלפוני לגמילה מעישון של משרד הבריאות או מקופת החולים, המספקים ליווי ותמיכה אישיים בגמילה מעישון באמצעות יועצי גמילה, וזאת ללא עלות.

  • המוקד הטלפוני לגמילה מעישון של משרד הבריאות: 6800*
  • למידע על הסיוע בגמילה מעישון הניתן בקופות החולים: כללית 2700*, מכבי 3555*, מאוחדת 3833*, לאומית 507*
 
 
 
 

סקירת מחקרים

ארגון הבריאות העולמי פרסם כי על פי סקירת מחקרים שערכו מומחים לבריאות הציבור, נמצא כי מעשנים שנדבקו בנגיף ה- SARS-CoV-2 נמצאים בסיכון מוגבר לתחלואה קשה יותר לעומת לא מעשנים.

למידע נוסף באתר WHO >

 
 
 
 

מידע נוסף על התמודדות עם השגרה החדשה

 
 
 
חזור לראש הדף