ייצור מסכות

 

ייצור מסכות רב פעמיות

המסמכים בעמוד זה נועדו לסייע לכל גוף ציבורי או פרטי לייצר ולהפיץ מסכות בד רב-פעמיות איכותיות באישור משרד הבריאות.

English  


הקדמה

 

משרד הבריאות ומערכת הביטחון הובילו במשולב מיזם שמטרתו ליצור היצע זמין של מסכות רב-פעמיות איכותיות העומדות באישור של משרד הבריאות לכלל אוכלוסיית ישראל, זאת במטרה להוריד את קצב ההדבקה על ידי הגדלת שיעור חובשי המסכות.

פרויקט פיתוח המסכה הובל על ידי מערכת הביטחון, ושותפים לו התעשיות הביטחוניות ומומחי טקסטיל. המסכות פותחו בליווי צמוד של הסמכות המקצועית במשרד הבריאות ובאישורה.

המכסה ניתנת לשימוש רב-פעמי באמצעות חיטוי בכביסה (60 מעלות, חצי שעה) ובכך מהווה פתרון אקולוגי וזול משמעותית ביחס למסכה חד-פעמית.


איך מייצרים

 

כיצד לייצר מסכות? יש להזמין מספק על בסיס ההמלצה לתיק הייצור הבסיסי.

כיצד לייצר ערכה אישית? יש להזמין מספק על בסיס ההמלצה לתיק הייצור המורחב.

תיק הייצור המורחב הינו הרחבה של תיק הייצור הבסיסי, המהווה הצעה למוצר מלא, הכולל 3 מסכות רב-פעמיות המיועדות לכביסה ושימוש חוזר. הערכה האישית כוללת עלון מידע לגבי שימוש נכון במסכות, המתורגם לעברית, ערבית, אמהרית, רוסית, אנגלית ושפות נוספות.

 

קבצים לגרפיקאים


חשוב להדגיש

 

עמידה בדרישות המוצגות בתיק הייצור הבסיסי או המורחב תבטיח עמידה באישור של משרד הבריאות, זאת בכפוף להשלמת נוהל קבלת אישור משרד הבריאות באחריות היצרן.


על פי תיק הייצור יוצרו 300,000 מסכות

 

על פי תיק הייצור יוצרו 300,000 מסכות (100,000 ערכות אישיות) שחולקו במוקדי ההתפרצות בישראל.

החלוקה התבצעה על סמך קריטריוני משרד הבריאות, בתיאום עם הרשויות המקומיות, במטרה למנוע גידול מאסיבי בהיקף החולים במוקדים אלו. לצד החלוקה, התבצעה הדרכה לאוכלוסייה לגבי אופן שימוש נכון במסכות, המתבססת על עלון המידע שבערכה האישית, במטרה לייצר תרבות נכונה של חבישת מסכות במרחבים ציבוריים.

שרשרת הייצור של 300,000 מסכות אלו הייתה כחול לבן, וכללה מערך של מאות תופרים ותופרות במתפרות ישראליות, במטרה להחזיר את התקציב המושקע במיזם למשק הישראלי, ולספק פרנסה לתופרים ותופרות בכלל המגזרים בישראל.

בכך מייצר המיזם תשתית לייצור מסכות רב פעמיות באישור משרד הבריאות לכלל אזרחי ישראל.

חזור לראש הדף