המלצות לאחר ההגשה

 

 למעסיקים > התחילו בתהליך > המלצות לאחר ההגשה

 

 

הכנו עבורכם מספר המלצות שיסייעו בהשלמה יעילה ומהירה של התהליך:

לעובדים קל יותר לבצע משימה כשברור מי יכול לסייע בה ולמי עליהם לפנות אם הם נתקלים בבעיה. מינוי "אחראי עידוד תעסוקה" שיכיר את כל הנדרש מהעובדים יגביר את הסיכוי להשלמת התהליך. 

הממונה יעודד את העובדים לאשר את הפרטים בטופס הבקשה, ירכז את התקשורת מול העובדים שטרם השלימו את התהליך, יפעל להעלאת המודעות לחשיבות של מילוי טופס המענק ויהווה כתובת לכל שאלה.

העובדים נדרשים לאינספור משימות במהלך השבוע והשלמה של כל משימה נוספת עשויה להיות לא פשוטה. הקדשת זמן לעבודה משותפת על הטפסים יכולה להגדיל את הסיכוי להשלמת המשימה: היא מייצרת לכולם מטרה ברורה ומשותפת, מדגישה את החשיבות העליונה של מילוי הטופס לעסק, מייצרת נורמה חברתית של השקעה בתהליך ואף מאפשרת זמן איכות של העובדים.

העובדים יידרשו לאשר שהפרטים שהזנת לגביהם מדויקים. לצורך כך, עליהם למלא טופס המצריך הזדהות בארבעה שלבים פשוטים. מומלץ להכין לעובדים מידע על התהליך כמו:

  1. קישור למערכת ההזדהות על מנת שיתחיל את התהליך במהירות ובקלות. 
  2. מידע על אמצעי ההזדהות הנדרשים - שניים מתוך הבאים: ת״ז בתוקף או ת״ז ביומטרית מופעלת, כרטיס אשראי, דרכון ישראלי ותעודת עולה.
  3. קישור למידע נוסף על תהליך ההזדהות.

לאחר תהליך ההזדהות, העובדים יצטרכו לאשר את המידע שדווח על-ידי המעסיק בטופס הבקשה. על-מנת להניע את העובד לפעולה ולייצר תיאום ציפיות לקראת התהליך, מומלץ להכין לעובד מסמך עם כלל הנתונים המדווחים. כך, העובד יבין שמדובר במשימה פשוטה ומהירה ואף יוכל לוודא מראש שהמידע שדווח עליו אכן נכון.

כדי לעודד את העובדים למלא את הטופס הנדרש לאישור הבקשה למענק, מומלץ לפנות אליהם באופן אישי ולבקש את עזרתם בהשלמת התהליך. אתם יודעים הכי טוב איך נכון לפנות לעובדים בעסק, אבל הכנו כמה המלצות כלליות שיכולות לסייע בהתאמת הפנייה על-פי גודל העסק:

  • למעסיקים גדולים (מעל 50 עובדים) מומלץ להדגיש את הקלות והמהירות של השלמת התהליך ואת החשיבות של כך עבור העסק ועבור הכלכלה הישראלית.
  • למעסיקים קטנים (עד 20 עובדים) מומלץ להיעזר בפנייה אישית מלב אל לב ולהדגיש בפניהם את החשיבות של המאמץ עבורכם - כאשר העובדים מרגישים שהם מהווים חלק חשוב ומרכזי ביכולת של המעסיק להשלים את התהליך, הם ייטו יותר לקחת בו חלק.

חזור לראש הדף