התו הסגול – מחזקים יחד את המשק ומקפידים על התו הסגול

 

מכוני כושר וסטודיו למחול וספורט

תאריך פרסום: 23/07/2020, 20:33 | תאריך עדכון: 29/07/2020, 21:51

 
 

הגדרות:

מכון כושר - כהגדרתו בחוק מכוני כושר (רישוי ופיקוח) תשנ"ד, מקום בו מתאמנים במכשירים המפעילים את השרירים בתנאים של מאמץ גופני ובכלל זה: ספינינג, קרוספיט וכיו"ב.

סטודיו - מקום במבנה שמתקיימת בו פעילות ספורט או מחול ואינו מכון כושר.

ספורטאי תחרותי -  ספורטאי המחזיק באישור של איגוד או התאחדות, כמשמעותם בחוק הספורט , התשמ"ח 1988 (להלן- חוק הספורט) המאשר כי הספורטאי עומד בתנאים הבאים: הספורטאי היה רשום באיגוד או התאחדות כאמור, ביום כד' בתמוז התש"ף (16 ביולי 2020) , הספורטאי נמצא כשיר לפי סעיף 5 לחוק הספורט, ובוטח לפי סעיף 7 לחוק הספורט ובלבד שהתקיימו בו התנאים הבאים:

 1. לעניין ענף ספורט אישי -הספורטאי לקח חלק ב- 4 תחרויות לפחות במהלך השנים 2019-2020.
 2. לעניין ענף ספורט קבוצתי – הספורטאי היה רשום בטופס המשחק של הקבוצה ב 6 תחרויות לפחות במהלך השנים 2019 ו - 2020
 
 
 
 

הצהרות, שילוט ונהלים

 1. טופס הצהרהיש להגיש טופס הצהרה במסגרת "התו הסגול לקבלת קהל".
  • ניתן להגיש טופס מקוון באתר התו הסגול, שיועבר לרשות המקומית לצרכי אכיפה.
  • יש לשמור אצלכם את העותק שיישלח במייל.
  • לפי ההצהרה, העסק עומד בכללי התו הסגול החלים עליו.
 2. ממונה קורונה- יש למנות עובד שיהיה אחראי על שמירת הכללים המפורטים להלן.
 3. שילוט - יש לתלות את השלטים הבאים:
  • מספר הלקוחות המותר במבנה - יש למקם בכניסות במקום בולט לעין
  • מספר אנשים במעלית – בכניסה למעלית
  • שמירת מרחק 2 מטר בתורים בהתאם לסימון
  • חובת עטיית מסכה
 
 
 
 

כניסה למתחם

 1. מסיכה - אין להכניס למקום אדם שאינו עוטה מסכה ואין לתת שירות לאדם ללא מסכה. במקום שיש כריזה, יש להודיע אחת לחצי שעה על חובת עטית מסכה. חלה חובה על כל באי מכון הכושר לרבות מפעיל המכון/מאמן/מדריך, לעטות מסכה, כל עוד אינם מתאמנים.
 2. מדידת חוםיש לבצע מדידת חום, ככל שהדבר מתאפשר, באמצעי שאינו פולשני לנכנסים למקום, ולמנוע כניסת אדם עם חום גוף של 38 מעלות צלזיוס ומעלה.בקניון - יתבצע בכניסה לקניון
 3. מניעת כניסת חולה קורונה - יש לשאול את הנכנסים את השאלות הבאות:
  • האם אתה משתעל?
  • האם חום גופך מעל 38 מעלות צלזיוס ומעלה, או האם היה לך חום כאמור בשבוע האחרון?
  • האם היית במגע קרוב עם חולה קורונה בשבועיים האחרונים?
   לא תותר כניסה למקום למי שלא השיב בשלילה על כל אחת מהשאלות, למעט אדם שהשיב שהוא משתעל בשל מצב כרוני כגון אסתמה או אלרגיה אחרת. (בקניון- יתבצע בכניסה לקניון)
 4. הגדרת מנגנון להכנסת לקוחות לפי הכמות המותרת - ממונה הקורונה ייקבע ויישם מנגנון להגבלת מספר הנכנסים למקום בהתאם לאמור לעיל. דוגמה למנגנון – זימון תורים למכשירים/לפעילות במכון, והגבלת זמן השימוש לכל משתמש.
 5. רישום - יש לערוך רישום מדויק של מספר המבקרים.
 
 
 
 

שמירה על היגיינה

 1. חיטוייש להקפיד על שמירת כללי היגיינה במקום העסק, כולל חיטוי משטחים פנימיים בעסק, לכל הפחות פעמיים ביום וכן בסיום יום הפעילות. המשטחים שיש לחטא כוללים בין היתר: ידיות, דלתות, מעקים, דלפק, מחיצה, מתגים, לחצני מעלית.
 2. חומר חיטוי ללקוחות - יש להקפיד על המצאות עמדות לשטיפת ידיים, סבון ידיים, נייר לניגוב ידיים, ומתקנים עם חומר לחיטוי ידיים במקומות נגישים וזמינים (אלכוג'ל או אלכוהול).
 3. שטיפת ידיים - יש לשטוף ידיים לפני הכניסה למכון הכושר, לפני כל שימוש בכל מכשיר ובסיום הפעילות.
 4. ניקוי מכשירים - יש לדאוג לניקוי מכשירי האימון לפי ההנחיות בסעיף 6,לרבות מכשירים ואביזרים ניידים, בין מתאמן למתאמן, במקומות בהם יש מגע של הידיים. בנוסף יש לבצע פעמיים ביום ניקיון יסודי של כל המכשירים.
  בסטודיו - לא ייעשה שימוש במכשירי כושר או אביזרים אלא באביזרים אישיים בלבד.
 5. חיטוי משטחים פנימיים - יש להקפיד על חיטוי תדיר בהתאם להנחיה בסעיף 6 של כל המשטחים שהשוהים במקום באים עימם במגע בתדירות גבוהה ובכלל זה: מזרנים, ידיות, דלתות, מעקות, דלפק, מתגים, לחצני מעלית, וכיו"ב. ניקוי וחיטוי יסודיים של ציוד, רצפות, כסאות, שולחנות יעשה בסוף היום.
 6. אופן הניקוי והחיטוי - הניקוי יתבצע במים ובסבון, אחריו יבוצע חיטוי בחומר על בסיס כלור בריכוז 1000 מג"ל (אקונומיקה ביתית בריכוז 2.5 - 3אחוז). להכנת התמיסה יש להוסיף 40 מ"ל כלור ל - 1 ליטר מים. לחלופין ניתן לחטא באמצאות תמיסת אלכוהול בריכוז של לפחות 70 אחוז, באמצעות ניגוב או התזה עד לייבוש.
 7. חפצים אישיים - כל מתאמן יצטייד במגבת אישית, בקבוק מים אישי. יש להקפיד, ככל הניתן, על שימוש בציוד אימון אישית כולל כפפות אישיות, משקולות אישיות, ולהימנע ככל שניתן מהעברת ציוד בין שני מתאמנים המתאמנים במקביל.
 8. מלתחות - בכול רגע נתון לא ישהו באזור המלתחות אנשים ביחס העולה על 2 אנשים לכל תא מקלחת או שירותים באותו אזור מלתחות. בחדרי השירותים יתבצע ניקיון לעיתים קרובות וימצאו בהם בכל עת סבון ונייר לניגוב ידיים ופחי אשפה.
 9. סאונה וג'קוזי - אסורים לשימוש.
 
 
 
 

קבלת קהל ומניעת התקהלות במתחם

 1. כמות שוהים במקום - ניתן להכניס אנשים לפי חישוב של 7 מטר לאדם (עובדים + לקוחות) בתנאי שניתן לשמור על מרחק של 2 מטר בין אדם לאדם.
 2. מניעת התקהלות - יש למנוע צפיפות במקום והתקהלות בכניסה.
 3. ריחוק חברתייש להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים, לפחות, בין אנשים שאינם גרים באותו מקום. גם באימונים אישיים וגם באימונים באמצעות מכשירים. בסטודיו – על המדריך או המאמן האחראי על הפעילות המתקיימת , לוודא ככל האפשר כי נשמר מרחק של 2 מטר בין אדם לאדם בעת הפעילות במקום.
 4. תוריםיש לסמן מקומות לעמידה בתורים במרחק של 2 מטר בכניסה.
 5. מעליתיש למנוע כניסה של מעל לשני אנשים שאינם גרים באותו המקום למעלית. אם יש במקום העבודה מעל ל-5 קומות, אפשר שיהיו במעלית מחצית ממספר הנוסעים המרבי המותר בה לפי תקנות הבטיחות. יש להציב שילוט בעניין זה בכניסות למעלית.
 6. מחיצה בדלפק תשלום - אם יש דלפק בעסק, יש להתקין מחיצה למניעת העברת רסס בין נותן שירות ללקוח. במקום בו ישנן מערכות לגילוי וכיבוי אש גובה המחיצה המקסימלי יגיע ל- 50 ס"מ מתחת לתקרה.
 
 
 
חזור לראש הדף